Jak skutecznie wypozycjonować bloga?

Kiedy prowadzisz sklep internetowy lub posiadasz stronę firmową, konieczne jest skuteczne ich wypozycjonowanie. Jednak wiele osób zapomina o tym, że pozycjonowanie bloga firmowego również może przynieść wiele korzyści. Trzeba tylko podjąć pewien wysiłek, dzięki któremu zyskamy rozpoznawalność, a nasz biznes wypłynie na głębokie wody.

Pozycjonowanie Chojnice

Poświęć czas na działania w social mediach

Media społecznościowe takie, jak Facebook, Twitter, Pinterest, Snapchat itd., są jedną z dróg do wypromowania bloga. Przy okazji zdobywasz też linki. Szczególnie aktywność na stronie Google+ może podnieść Twoją widoczność w Internecie, dlatego nie warto zapominać o tym medium. Poza tym pamiętaj o publikowaniu w social mediach linków artykułów z bloga.

Skataloguj bloga

W sieci można znaleźć bardzo wiele katalogów, które są dobrym sposobem na rozpoczęcie pozycjonowania bloga. Znajdź je, a później systematycznie zacznij dodawać do nich swojego bloga. Zacznij od jakiś 20-30 katalogów.

Pisz gościnnie

Nie ma lepszego sposobu na podzielenie się swoją wiedzą i przy okazji zyskanie kolejnych linków dla bloga niż pisanie artykułów gościnnych. Poszukaj innych blogerów z Twojej branży i rozpocznij z nimi współpracę. Bardziej rozpoznawalni blogerzy mogą zażądać za możliwość publikacji artykułu na ich blogu pieniądze lub też produkt, który sprzedajesz, czyli tzw. umowę barterową. Bądź pewny, że ta inwestycja może zwrócić ci się szybciej, niż sądzisz, dlatego warto się na nią decydować.

Doceń działania lokalne

Podczas pisania artykułów konieczne jest zamieszczanie w nich fraz lub słów kluczowych, które sprawia, że użytkownicy za pomocą wyszukiwarki Google, łatwiej odnajdą Twojego bloga. Jeśli Twoje produkty lub usługi trafiają dla jakiejś konkretnej społeczności lokalnej, to warto zdecydować się na frazę lokalną. Wtedy wystarczy dodać do niej nazwę dzielnicy, miejscowość, czy województwa, np. Chojnice.

Czekaj aktywnie

Regularne działanie, przemyślana strategia publikacji merytorycznych treści, to klucz do sukcesu i pozycjonowania. Nie od razu Rzym zbudowano, dlatego też nie licz na to, że z dnia na dzień zmienisz pozycję swojego bloga lub też stworzysz najbardziej rozpoznawalne miejsce w sieci.

Chcesz pozycjonować swoją stronę w Google? Wypełnij poniższy formularz aby otrzymać darmową wycenę audytu Twojej strony i pozycjonowania.