Dodawanie strony do Google — jak tego dokonać?

Wyszukiwarka Google to droga do sukcesu firmy internetowej, rozpoznawalności, ale też zwiększenia przychodów. Dlatego koniecznie trzeba skierować swoją uwagę w jej stronę. Jeśli jednak dopiero ruszasz ze swoją stroną, musisz zadbać o to, aby została ona odpowiednie dodana do Google.

Dlaczego warto samemu dodać stronę do Google?

Na samym początku trzeba podkreślić, iż nawet bez wykonania jakichkolwiek kroków w kierunku dodania strony do wyszukiwarki, ona i tak prędzej czy później się tam znajdzie. Wyjątkiem będzie sytuacja, kiedy sami wyrazimy chęć, aby strona nie była indeksowana w wyszukiwarce. Podstawowym argument, dla którego warto samemu zadziałać, jest czas. Pojawienie się w wynikach wyszukiwania podnosi liczbę wyświetleń strony, co za tym idzie, zwiększa ilość klientów, a następnie zysk firmy. Skoro zatem czas to pieniądz, to warto wykonać kilka kroków, aby przyspieszyć indeksowanie w wyszukiwarce.

Wypełnij formularz

Jedną z podstawowych czynności i zarazem najłatwiejszych jest uzupełnienie formularza na stronie: https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url. Jedynym wymogiem jest konieczność posiadania konta Gmail. Nie oznacza to, że indeksacja nastąpi błyskawicznie, jednak po prostu wpłynie to na jej przyspieszenie.

Nie zapomnij o Google Search Console

Google Search Console daje znacznie więcej możliwości niż samo zaindeksowanie strony. Za jej pomocą można też, np. sprawdzić linki, które prowadzą do strony. Dodawanie strony możliwe jest w kilku krokach:

  • Zaloguj się na swoim koncie Gmail
  • Wejdź na stronę Google Search Console
  • Kliknij “Dodaj”, wpisz adres swojej strony i naciśnij “Dalej”
  • Dokonaj weryfikacji.

Niech robot sam cię znajdzie

Starym dobrym sposobem, który ponoć przyspieszy proces dodawania do wyszukiwarki Google, jest zamieszczenie linku na innej stronie. Mocniejszy autorytet strony sprawi, że cały proces się przyspieszy. Dzieje się to dlatego, że robot Google częściej odwiedza taką stronę internetową.

W razie wątpliwości szukaj pomocy

Google jest wyszukiwarką, która dokonuje ciągłych aktualizacji. Dlatego najlepiej poszukać specjalisty zajmującego się pozycjonowaniem. Kartuzy są miejscem, gdzie warto szukać pomocy w tej dziedzinie.

Chcesz pozycjonować swoją stronę w Google? Wypełnij poniższy formularz aby otrzymać darmową wycenę audytu Twojej strony i pozycjonowania.