5 sposobów na pozyskanie linków

W trakcie procesu, jakim jest pozycjonowanie bardzo ważne staje się pozyskiwanie silnych linków. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym można je pozyskać. Jednak nie każde rozwiązanie jest akceptowane przez Google. Dlatego poniżej zostanie zaprezentowanych 5 najpewniejszych sposobów, dzięki którym można zyskać linki.

Pisz ciekawe treści

Tworzenie artykułów na bloga jest sposobem, dzięki któremu zyskasz linki i przy okazji czytelników. Najskuteczniejsze będą posty typu “x najlepszych” lub typowo poradnikowe.

Wykorzystaj moc komentarzy

Dyskusje w komentarzach to skarb każdego popularnego blogera. Prowokuj do ich powstawania na swojej stronie, ale też bierz udział w tych dotyczącej Twojej branży. Przy okazji spróbuj podlinkować swojego bloga, jako rozwiązanie jakiejś kwestii.

Dziel się wynikami ankiet

Jeśli masz możliwość przeprowadzenia ankiet wśród osób z Twojej branży, to koniecznie musisz to wykorzystać. Następnie opublikuj jej wyniki na swojej stronie. Jeśli będą one wiarygodne, pozostałe osoby z branży będą chciały publikować wyniki na swoich stronach i przy okazji podawać adres Twojej strony, jako źródło.

Wyjdź na zewnątrz

Twój blog lub strona to nie koniec świata. Rozpocznij współpracę z innymi blogerami. Najlepszym sposobem jest pisanie artykułów gościnnych lub udzielanie wywiadów. Przy okazji nie zapomnij podzielić się swoimi namiarami, w tym linkiem.

Poszukaj społeczności

Kolejnym sposobem może być dodanie linków w mediach społecznościowych. Najwięcej osób wybiera wtedy Facebook, czy Instagram. Poszukaj grup, na których trwa wymiana linków. Zwracaj uwagę na to, czy są one powiązane tematycznie z Twoją stronę. Nie zapomnij też o mocy forów dyskusyjnych, dzięki którym też można zyskać linki.

Tylko white SEO

Na rynku pojawili się pseudo specjaliści, którzy preferują tzw. black SEO. Koniecznie trzeba unikać osób, które wybierają tę drogę. W przeciwnym razie Google może na stałe usunąć Twoją stronę z wyszukiwarki. Dlatego lepiej prześledzić komentarze wcześniejszych klientów. Lębork to miejscowość, w której warto szukać pozycjonerów preferujących jedynie white SEO.

Chcesz pozycjonować swoją stronę w Google? Wypełnij poniższy formularz aby otrzymać darmową wycenę audytu Twojej strony i pozycjonowania.