Błędy popełniane podczas pozycjonowania

Zdecydowałeś się na samodzielne pozycjonowanie swojej strony w internecie, ale Twoje działania nie przynoszą oczekiwanych skutków? Brak wiedzy i doświadczenia w SEO może prowadzić do błędów, mających negatywny wpływ na widoczność Twojej firmy z Malborka w wynikach wyszukiwania. Jakich błędów pozycjonowania należy się wystrzegać? W jaki sposób ich unikać?

Brak optymalizacji strony

Przed podjęciem działań pozycjonujących kluczowe jest przeprowadzenie optymalizacji strony. Jeśli witryna Twojej firmy nie jest odpowiednio dostosowana, wysiłki poświęcone na podwyższenie jej pozycji w Google na nic się nie zdadzą. Szczególną uwagę należy poświęcić poprawności kodu, tagom title oraz description, opisom alternatywnym obrazów, rozmiarom grafik, zawartości nagłówków oraz prędkości ładowania się strony. Bazując na tych informacjach roboty Google określają tematykę Twojej strony.

Nieodpowiednie słowa kluczowe

Internauci poszukują w sieci produktów i usług, które odnoszą się bezpośrednio do ich potrzeb. Dlatego, wybierając słowa kluczowe, na które będzie pozycjonowana w sieci Twoja firma z Malborka, weź pod uwagę, jakie frazy są istotne z punktu widzenia klientów. Jeśli wybierzesz nieadekwatne słowa, klienci nie będą mieli szansy, by trafić do serwisu.

Zbyt duża liczba słów kluczowych

Odpowiednia liczba słów kluczowych, na które zamierzasz pozycjonować stronę ma ogromne znaczenia. Szczególnie niekorzystne działanie ma dobór wielu słów kluczowych – nadmierne ich nagromadzenie z pewnością zostanie zauważone przez roboty działające w wyszukiwarkach. W efekcie strona może zostać uznana za spam.

Powielanie treści w serwisie

Google nagradza te strony, na których znajdują się unikalne treści. Powielanie tekstów ze strony głównej na stronach zaplecza to prosty sposób na osłabienie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania. W szczególnych przypadkach nadużyć, na stronę ze zduplikowanym contentem może zostać nałożona kara

Linkowanie z niepewnych stron

Naturalne linkowanie to jeden z ważniejszych etapów pozycjonowania strony. Warto jednak bacznie przyglądać się linkom, które bezpośrednio prowadzą do Twojego serwisu. Strony spamerskie czy farmy linków negatywnie rzutują na wizerunek marki, a przy okazji negatywnie wpływają na jej widoczność w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie powierz w ręce specjalistów

Pozycjonowanie stron WWW to długotrwały proces wymagający odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. By wydatki związane ze zwiększeniem widoczności witryny w internecie nie poszły na marne przez powyższe błędy, skorzysta z pomocy specjalistów z agencji SEO. Dzięki nim Twoja firma z Malborka skutecznie wyróżni się w sieci!

Chcesz pozycjonować swoją stronę w Google? Wypełnij poniższy formularz aby otrzymać darmową wycenę audytu Twojej strony i pozycjonowania.