4 etapy skutecznego pozycjonowania

Wysoka pozycja firmowej strony w wynikach wyszukiwania przekłada się na satysfakcjonujący poziom konwersji i wzrost poziomu sprzedaży. W realizacji tych celów szczególnie przydatne jest pozycjonowanie – kluczowy element marketingu internetowego w czasach ogromnej konkurencji. Przed podpisaniem umowy z agencją SEO warto przyjrzeć się bliżej etapom pozycjonowania, dzięki którym widoczność Twojej firmy ze Starogardu Gdańskiego w Internecie może znacznie wzrosnąć!

  1. Wybór fraz i słów kluczowych

Punktem wyjścia dla pozyjonerów jest zbadanie aktualnej kondycji strony WWW. W tym celu przeprowadzany jest specjalistyczny audyt, na podstawie którego wyłaniane są słowa kluczowe. To na nie pozycjonowana będzie strona w wyszukiwrce. Prawidłowy dobór słów kluczowych powoduje wzrost ruchu na stronie, a co za tym idzie – większe zyski ze sprzedaży Twojej firmy ze Starogardu Gdańskiego.

  1. Optymalizacja strony

Skuteczne pozycjonowanie strony nie byłoby możliwe bez optymalizacji jej kodu. Ten złożony proces sprawia, że wybrane wcześniej frazy i słowa kluczowe pomagają witrynie osiągnąć jak najlepszą pozycję w wynikach wyzukiwania. Na tym etapie ważne jest przede wszystkim odpowiednie przygotowanie tekstów wraz ze słowa kluczowymi oraz odnośników linkujących do podstron w obrębie serwisu.

  1. Pozycjonowanie właściwe

Zadaniem tego etapu jest zdobywanie linków bezpośrednio kierujących do pozycjonowanej strony. W tym celu witrynę dodaje się do katalogów i spisów stron, prowadzi tematyczne serwisy czy aktywnie uczestniczy w forach i grupach dyskusyjnych. Zdobywanie linków, nazywane też link baitingiem, ma charakter ciągły i służy nie tylko zdobyciu pożądanej pozycji, ale i utrzymaniu jej w przyszłości.

  1. Analiza statystyk

Ostatnim, choć nie najmniej ważnym etapem pozycjonowania, jest przeprowadzanie analizy statystyk. Analiza ruchu na stronie dostarcza informacji o reakcjach użytkowników strony, jak również robotów wyszukiwarek. W oparciu o otrzymane wyniki planowane są dodatkowe działania mające zwiększyć skutecznośc pozycjonowania.

Chcesz pozycjonować swoją stronę w Google? W Starogardzie Gdańskim zaufaj specjalistom – ich wiedza i doświadczenie to gwarancja skutecznego działania na każdym etapie pozycjonowania.